Skin Care

Domowe sposoby na suchą skórę - poradnik

Sucha skóra na twarzyJak domowymi sposobami zadbać o suchą skórę?

1. Wieczorne nawyki
Na początku warto się przyjrzeć swojej wieczornej pielęgnacji. Na suchą skórę niekorzystnie wpłyną długie kąpiele w gorącej wodzie. Ciepła woda może bowiem jeszcze bardziej przesuszyć i "zmęczyć" ciało. Lepiej więc przerzucić się na szybkie prysznice. Należy również delikatnie osuszać swoje ciało po takim myciu, przykładając ręcznik miejsce po miejscu na skórze. Pod żadnym pozorem nie wolno trzeć ciała.

2. Natłuszczanie
Sucha skóra wymaga silnego nawilżenia i natłuszczenia. Można to zrobić za pomocą produktów z kuchni. Najlepiej sięgnąć po różnego rodzaju oleje i oliwy. Należy natłuszczać nimi przesuszone miejsca przynajmniej dwa razy w tygodniu. Raz w tygodniu warto zrobić sobie również domową kurację nawilżającą. Do wanny z wodą wystarczy dolać trochę mleka. To ono doskonale natłuści całą skórę.

3. Dobrze zbilansowana dieta
Na wygląd naszej skóry ogromny wpływ ma także sposób naszego żywienia. Walkę z takim problemem należy rozpocząć w kuchni. Niezbędne będzie tutaj picie sporej ilości wody. Każdy człowiek powinien wypijać jej przynajmniej 2 litry dziennie. Zwykła woda idealnie nawilży skórę od wewnątrz. Pozytywnie wpłynie na jej stan, a także wygląd.

Domowe sposoby na suchą skórę mogą być bardzo skuteczne. Wystarczy z nich regularnie korzystać. Tylko systematycznie powtarzane zabiegi pielęgnacyjne poprawią stan, a także wygląd skóry. Automatycznie zacznie ona prezentować się dużo lepiej.