Skin Care

Krostki na ramionach i udach - jak się ich pozbyć?

czerwone krostki na ramionach.jpegLatem baczniej i częściej przyglądamy się temu, co mamy odsłonić i zaprezentować w pełnej krasie światu. Skóra całego ciała powinna być gładka i zdrowa.  A tu niemiła niespodzianka, okropne czerwone krostki na ramionach! Skąd się wzięły,  jak się ich pozbyć, jak rozwiązać problem naszych ramion?

Dieta a krosty na ramionach

Krostki, często w zaczerwienionej postaci, występują na ramionach i udach skutecznie je szpecąc. Przyczyną takiego stanu rzeczy najczęściej jest nieodpowiednia dieta związana z niedoborem witamin z grupy A, bądź ich nieprzyswajanie przez wątrobę. Warto w takim wypadku zwrócić szczególną uwagę na swoją dietę aby zadbać o zdrowie i ogólny stan skóry. Jeżeli brakuje w niej takich produktów jak: żółtka jaj, wątróbka, warzywa i owoce o żółtej lub pomarańczowej barwie, zielonych liściastych warzyw, prawdopodobnie znamy już przyczynę naszych problemów.

Pamiętajmy jednak, że witamina A rozpuszcza się w tłuszczach, więc dodatek np. odrobiny oliwy do surówki z marchwi jest obowiązkowy. Wersja dla osób nie lubiących zmieniać nawyków żywieniowych to kuracja preparatami witaminowymi, które są do nabycia w aptekach.

Kosmetyki pielęgnacyjne

Kiedy po przejściu rewolucji żywieniowej i/lub łykaniu witamin stwierdzimy, że niestety nic nie pomaga, sprawdźmy skład naszych kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Szczególnie weźmy pod lupę żele pod prysznic, które zawierają składniki mocno przesuszające i powodujące rogowacenie skóry, np. SLS czy SLES, co też daje efekt w postaci krostek i podrażnień na ramionach. Możemy sobie pomóc stosując regularnie dobrej jakości balsam do ciała, maść lub też krem z mocznikiem. Ponadto, doraźnie można stosować peeling wygładzające skórę. Jednak z dużą dozą ostrożności, gdyż używane zbyt często, mogą przyczynić się do jej przesuszenia.

Kiedy zastosujemy się do tych wskazówek drobne krostki i przebarwienia na udach i ramionach powinny zniknąć, a my będziemy cieszyć się gładką, elastyczną skórą. Natomiast jeśli żadne zabiegi kosmetyczne typu peelingi, solidna pielęgnacja cery ani zmiana diety nie dają rezultatów, najlepiej udać się z wizytą do specjalisty - lekarza dermatologa. Pamiętajmy nasze zdrowie i uroda zależy od nas samych, nie popełniajmy głupich błędów prowadzących do tego, że będziemy się gorzej czuli sami ze sobą. Stosujmy kosmetyki najwyższej jakości i zdrowo się odżywiajmy.